Yukarıya Dön

         Freelance Web tasarım

Web Tasarımı nedir?

Web Sitesi yaptırmalı mı?

web tasarımı nedir

Günümüzde kullanıcılar web siteleri hakkındaki kararlarını çok hızlı bir şekilde veriyor.

Web Tasarımı yapmaktaki ilk amaç geniş kitlelere ve yeni müşterilere ulaşmaktır.

Kullanıcı kazanmaktaki en önemli unsurlardan biri Hedef kitlenizi etkileyecek iyi düşünülmüş ve sunulmuş tasarımlar sizi sektörünüzdeki rekabette ön plana çıkartacaktır.

Web tasarımı için ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz edilmeli, fikirlerin kesiştiği profesyonel tasarımlar ortaya çıkartılmalı.

Başarıyla tamamlanan her web tasarım projesi gibi, sizin de kurumunuza profesyonel web tasarımı çözümleri üretilmelidir.

İnternet, günümüzün en yaygın ve en kullanışlı tanıtım aracı.

Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası internet ortamında yayınlanan online sistemlere Web Sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine Web Tasarımı denir.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalara web sayfası, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan ve Global İnternet Ağında yayınlanan bütüne de Web Sitesi denir.

Web Tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan Web Siteleri, günümüzde internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması nedeniyle firmalar için önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor ve çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir.

Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Web sayfası, internet iletişiminin yapı taşı görsel ve işitsel öğeler içeren bir medya ortamı.

Web sayfaları artık bir moda değil, satış, tanıtım ve pazarlama için en fazla kitleye ulaşılabilecek bir ortam.

Web sayfası yayınlanmasındaki amaç, firma kimliğine uygun bir grafik tasarım eşliğinde geniş kitlelere istenilen bilginin iletilmesidir.