Yukarıya Dön

         Freelance Web tasarım

Site Optimizasyonu ve Seo

Siteniz gerekli kurallara, önergelere ve kriterlere göre hazırlanmadıysa SEO ÇALIŞMASINI UNUTUN.

seo site optimizasyon

Backlinkler, arama motoruna kayıt, anahtar kelimeler, organik hitler, aslında bütün olay sitenizin tasarımı ve özgünlüğür.

Eğer siteniz doğru tasarlanmadıysa SEO denilen çalışmaların hiçbir yararı olmayacağı gibi zararıda olacaktır.

Web Tasarımcınınız bu kriterlere uygun çalıştıysa SEO denilen çalışmaya ihtiyacınız yoktur.

Tasarımını yapmadığım siteler için Arama Motoru Optimizasyonu (Yani SEO) yapmıyorum ve seo denilen kavram için hizmet vermiyorum çünkü büyük bir ihtimalle sitenizin yeniden tasarlanması ve yapılandırılmasını önereceğim sizlere..

Site Optimizasyonu Nedir Ne Değildir?

 1. SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edicisi” için kullanılan bir kısaltmadır.

 2. Bilindiği gibi Google Arama Motoru yalnız ülkemizde değil, tüm dünyada en çok kullanılan arama motorudur.

 3. Google Arama Motorunda anahtar kelimelere bağlı olarak üst sıralarda yer alabilmek, bir web sitesinin kolaylıkla bulunabilmesi açısından son derece önemlidir.

 4. Unutulmamalıdır ki bir harf veya bir kod, sitenizi yüzbinlerce sitenin arkasına atar veya üstüne çıkartır…

 5. İnternette kolay bulunabilen, ticari getirisi yüksek web sitelerinin oluşumu, tam bir mühendislik çalışması gerektirmektedir.

 6. Alan adının tespitinden başlayan bu oluşum, sitenin temelinin atılması ve dizaynını takiben, arama motorlarına kayıt aşamasında da bilinçli olarak denetlenmelidir.

 7. Yapımı tamamlanmış web sitelerine ise mutlaka web sitesi optimizasyonu yapılmalı, eksik kodlar varsa bunlar eklenmeli ve diğer kriterler uygulanmalıdır.

 8. Bir web sitesi ne kadar görsel olursa olsun, internet okyanusunda kolaylıkla bulunamıyor ve sadece eş-dost tarafından ziyaret ediliyorsa, amacına ulaşmış sayılamaz.

 9. Google Arama Motoru ‘nda yüksek sponsorluk bedelleri ödemeden, sitenizin sol tarafta ve üst sıralarda ( amacınız 1. sayfadır ) indexlenmesini hedeflemektedir.

 10. Sitenizin Google’da üst sıralarda yer alması ve ne zaman indexleneceği garanti edilmemekle birlikte, optimizasyon çalışmalarına bir an önce başlanılması tavsiye edilmektedir.

 11. Ayrıca yeni bir site dizayn ettirmeyi düşünüyorsanız, size Google ‘ın kriterlerine uygun bir web sitesi dizayn edilmelidir.