Yukarıya Dön

Site Optimizasyonu ve SEO

Site içi SEO ile dijital varlığınızı en iyi hale getirin.

Siteniz gerekli kurallara, önergelere ve kriterlere göre hazırlanmadıysa SEO ÇALIŞMASINI UNUTUN.

site optimizasyonu ve seoBacklinkler, arama motoruna kayıt, anahtar kelimeler, organik hitler, aslında bütün olay sitenizin tasarımı ve özgünlüğür.

Eğer siteniz doğru tasarlanmadıysa SEO denilen optimizasyon çalışmalarının hiçbir yararı olmayacağı gibi zararıda olacaktır.

Web Tasarımcınınız bu kriterlere uygun çalıştıysa SEO denilen çalışmaya ihtiyacınız yoktur.

Tasarımını yapmadığım siteler için Site Optimizasyonu yapmıyorum.

Çünkü büyük bir ihtimalle sitenizin yeniden tasarlanması ve yapılandırılmasını önereceğim sizlere.

Site Optimizasyonu Nedir Ne Değildir?

 1. SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edicisi” için kullanılan bir kısaltmadır.

 2. Bilindiği gibi Google Arama Motoru yalnız ülkemizde değil, tüm dünyada en çok kullanılan arama motorudur.

 3. Google’da anahtar kelimelere bağlı olarak üst sıralarda yer alabilmek, bir web sitesi son derece önemlidir.

 4. Unutulmamalıdır ki bir harf veya bir kod, sitenizi yüzbinlerce sitenin arkasına atar veya üstüne çıkartır…

 5. İnternette kolay bulunabilen, ticari getirisi yüksek web sitelerinin oluşumu, tam bir mühendislik çalışması gerektirmektedir

 6. Alan adının tespitinden başlayan çaışma, sitenin dizaynını takiben, arama motorlarına kayıt aşamasında da  denetlenmelidir.

 7. Yapımı tamamlanmış web sitelerine ise mutlaka site optimizasyonu yapılmalı ve diğer kriterler uygulanmalıdır.

 8. Web siteniz internet okyanusunda kolaylıkla bulunamıyor ve sadece bilenler ziyaret ediliyorsa, amacına ulaşmış sayılamaz.

 9. Google’da sponsorluk bedelleri ödemeden, sitenizin sol tarafta ve üst sıralarda ( amacınız 1. sayfadır ) indexlenmesini hedeflemektedir.

 10. Sitenizin Google’da üst sıralarda yer alması ve ne zaman indexleneceği garanti edilmemekle birlikte, optimizasyon çalışmalarına bir an önce başlanılması tavsiye edilmektedir.

 11. Ayrıca yeni bir site dizayn ettirmeyi düşünüyorsanız, size Google ‘ın kriterlerine uygun bir web sitesi dizayn edilmelidir.

Site optimizasyonu, bir web sitesinin arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde etmek ve daha fazla organik trafik çekmek için yapılan bir dizi teknik ve stratejik çalışmayı ifade eder.

Bu çalışmalar, web sitesinin yapısal, içeriksel ve teknik yönlerini iyileştirmeyi ve arama motorlarının siteyi daha iyi anlamasını sağlamayı hedefler.

Optimizasyon, arama motorlarının web sitesini tararken, indekslerken dikkate aldığı çeşitli faktörleri optimize etmeyi içerir.

Site Optimizasyonu ve SEO Dijital Varlığınızı Güçlendirin.

Site Optimizasyonu ve SEO Google SEO Kurallarına Uyumlu Site. İnternetin hızla genişleyen dünyasında, işletmeler veya bireyler için dijital varlık oluşturmak artık bir zorunluluk haline geldi. Ancak, dijital dünyada dikkatleri üzerinize...

Site İçi SEO Dijital Haritanızı Yapılandırın, Keşfedilmeyi Hak Edin!

Web Sitenizin Gücü Site İçi SEO Stratejileri İnternet, günümüzde herkes için bilgiye erişimin merkezi haline geldi. Ancak, bu denli yoğun bir dijital dünyada, web sitenizin arama motorlarında öne çıkması ve...

Web Sitesi Optimizasyonu ve Önemi

Web sitesi optimizasyonu her zamankinden daha önemli hale geldi. Site içi optimizasyon, bir web sitesinin iç yapısını ve içeriklerini optimize etmeyi, arama motorlarına veya kullanıcılara daha iyi sunabilmek için çeşitli...